تبلیغات
 ابزار پرده خوش آمدگویی
به شهرآیت الله خمینی خوش آمدید
خمین وکمره - 9))خمین وکمره در دفتر خاطرات

خمین وکمره

نگاهی عمیق وماندگار ونگرشی کارساز به کمره ی قدیم تا خمین امروزی (( تقدیم به آقای دکتر مرتضی فرهادی،نگارنده ی منبع تاریخ کمره))

آدرس کانال های تلگرامی خمین و روستاهای تابع
 کانال های خمین
تم باکس قالب ساز میهن بلاگ
کانال تلگرام روستای استهلک خمین
کانال تلگرام قریه استهلک خمین
تم باکس قالب ساز میهن بلاگ
درباره سایت
(((((((((((پویا مدیر سایت))))))))))

فرمان دادم بدنم را مومیایی نکنند، درتابوبت، طلا زیور آلات وامثال آن نپوشانند، فقط هرچه زودتر جسدم را در خاک پاک ایران دفن کنند، چه افتخاری بالاتر از اینکه بدنم درخاک پاکی همچون ایران دفن شود و ذره ذره خاک ایران را تشکیل دهد(((کورش کبیر)))
زنده باد ایران، زنده باد ایرانی، زنده باد وطن ، زنده باد بچه های خمین
نویسندگان
دفتر ثبت اطلاعات روستایی
جستجو در سایت
اینجا
نویسنده :admin
تاریخ: جمعه 17 مهر 1394 09:59 ب.ظ
با سلام :
در پست قبلی مشروحی هرچند مختصر در مورد سفرنامه نویسی آمدو همچنین توضیحاتی در مورد برخی از جهانگردان وسفرنامه نویسان که در زمانهای گذشته در طی مسیرسفرشان از منطقه ی کمره((خمین فعلی))گذشته اند...در کل پست قبلی مقدمه ای شد برای این پست و این پست مقدمه ای است برای پست های بعدی .
اما در طی یکی دو پست بعدی ما میخواهیم با هم دفتر خاطرات برخی جهانگردان را باز کنیم وببینیم در مسیر سفرشان وقتی که از منطقه ی کمره عبور کرده اند،درباره ی خمین وقریه هایش چه نوشته اند ویا به عبارتی بهتر چه برای ما به یادگار گذاشته اند.
در اینباره توضیح بیشتر اینکه سیاحان و جهانگردانی زیادی درگذشته از نقاط مختلف ایران بازدید کرده اند و خاطراتی را که در شهرها وآبادی های ایران داشته اند در دفترخاطرات روزانه ی خود یادداشت نموده اند اما متاسفانه در آن زمان بدلیل اینکه کمره (خمین) از راه ها و جاده های اصلی دور بوده، یعنی جاده های ارتباطی اصلی آن زمان ایران از اطراف خمین عبور نمیکرده اند ببنابراین همین موضوع((یعنی وجود نداشتن جاده ی ارتباطی در کمره)) باعث شده است که خیلی کم جهانگردان از خمین وکمره دیدن کنند.
مشکل فوق یعنی عدم گذر جاده های اصلی ایران باستان از اطراف کمره باعث برآن شده که خمین وکمره از چشم سیاحان وسفرنامه نویسان مخفی بماند و جهانگردان معدودی از کمره دیدن کنند بنابراین در این مورد وقایع و خاطرات کمی را در دفترخاطرات جهانگردان میتوان یافت و ناچار باید به همانها اکتفاء کرد.

شاید آن روز که سیاحان در حال نگارش دفتر خاطراتشان بودند، این خاطرات را فقط برای خودشان وخانوادهایشان یادداشت میکردند، شاید در آن زمان نمیدانستند روزی از روزها وشبی  از شبها این دفتر خاطرات بدست ما هم خواهد رسید!!!!! بی شک اگر در آن زمان جهانگردان میدانستند  روزی خواهد آورد که کلمه به کله ی خاطراتشان برای ما همچون گنجینه ای پرارزش خواهد شد،قطعا در دفتر خاطراتشان وقایع تاریخی خمین وکمره را ،مردم شناسی  اش را،موقعیت جغرافیایی اش را و ...و...و دیگر موارد را به دقت ثبت میکردند. اما به هرحال ما به ناچار باید به همان اندک وقایع و اطلاعاتی که در دفاتر خاطرات جهانگردان ثبت شده اکتفا کرده و از همانها استفاده کنیم. فعلا با توجه به نزدیک بودن ماه محرم  یکی دو پست بعدی ما جنبه ی مذهبی دارند و بعد از گذر از این پست ها باز برمیگردیم به ادامه ی موضوعات تاریخی خمین و انشاء الله با هم دفتر خاطرات جهانگردان را باز میکنیم تا از نزدیک ببینیم درباره ی خمین و کمره چه نگارش کرده اند.

 

اوقات شرعی

لینکدونی
میزان بازدید از سایت
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :