تبلیغات
 ابزار پرده خوش آمدگویی
به شهرآیت الله خمینی خوش آمدید
خمین وکمره - پرنده ی نورانی روئیت شده در آسمان کمره

خمین وکمره

نگاهی عمیق وماندگار ونگرشی کارساز به کمره ی قدیم تا خمین امروزی (( تقدیم به آقای دکتر مرتضی فرهادی،نگارنده ی منبع تاریخ کمره))

آدرس کانال های تلگرامی خمین و روستاهای تابع
 کانال های خمین
تم باکس قالب ساز میهن بلاگ
کانال تلگرام روستای استهلک خمین
کانال تلگرام قریه استهلک خمین
تم باکس قالب ساز میهن بلاگ
درباره سایت
(((((((((((پویا مدیر سایت))))))))))

فرمان دادم بدنم را مومیایی نکنند، درتابوبت، طلا زیور آلات وامثال آن نپوشانند، فقط هرچه زودتر جسدم را در خاک پاک ایران دفن کنند، چه افتخاری بالاتر از اینکه بدنم درخاک پاکی همچون ایران دفن شود و ذره ذره خاک ایران را تشکیل دهد(((کورش کبیر)))
زنده باد ایران، زنده باد ایرانی، زنده باد وطن ، زنده باد بچه های خمین
نویسندگان
دفتر ثبت اطلاعات روستایی
جستجو در سایت
اینجا
پیشگفتار

روز یک شنبه ،مطابق با1 /اسفندماه/1395 اوایل شب ،نوعی شی ای نورانی ابتدا در آسمان روستای قورچی باشی ((تابع خمین))بطور اتفاقی به  روئیت برخی اهالی روستا رسید ،که تصویری از آن تهیه کردن و تصویر به کانال تلگرام خبرگذاری صداوسیمای استان مرکزی به آدرس  ارسال شد... بعد از آن بلافاصله خبرگذاری استان فیلم دیگری از وجود شی ای پرنده در فراهان را منتشر کرد!
فردای آن روز یعنی 2 _12_95 چندین شهر و روستای دیگر ایران در انواع شبکه های اطلاع رسانی اطلاع دادند ((شب گذشته شئ ای نورانی را در آسمان مشاهده کرده اند!)) ....خلاصه کار رسما به خبرگزاری ها رسید و مشخص شد نه تنها در ایران بلکه در چندین کشور دیگر نیز این نور پرنده مشاهده شده است!
 بلافاصله نیزچندین نظریه ی  متفاوتدرخصوص ماهیت این پرنده ی نورانی منتشر شد
بیشتر این نظرات براین مبنا بود که این نور پرنده که در برخی از شهرها و روستاهای ایران مشاهده شده است مربوط به پرتاب موشک به آسمان بوده است.
برخی نظرات این نور پرنده را اثرات بجا مانده از پرتاب موشک به آسمان از طرف آمریکا اعلان کردند.
عده ای از ستاره شناسان و دانشجویان ستاره شناسی هم بدون تحقیق وبررسی سریعا نظرخود را چنین اعلان کردند:
((این شی ء پرنده ،موشک فالکون 9 میباشد،که  ساعت چهارو ده دقیقه از فلوریدا به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شده است !!!))
این در حالیست که شبکه آمریکایی ان بی سی ، شیء نورانی دیده شده را مربوط به آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای روسیه اعلام کرده است !!!!

اما بلافاصله منبع هواشناسی ایران به همچین نظرات عجولانه ای مهر باطل زد  و نوشت :
((به نظر سازمان هواشناسی همچین نظریه ای نه منطقی هست نه صحیح !!! اولا اگه چنین بود باید در جاهای دیگه جهان هم دیده میشد! ثانیا ما اصلا با آمریکا هم افق نیستیم. وبا توجه به اینکه فلوریدا و ایران در روی کره ی زمین پشت به پشت هم قرار گرفته اند، نمیتونن نسبت به آسمان افقی مشترک داشته باشند!!! ثالثا سوخته موشک چه باقی مانده ای داره که اینطوری وبا این سرعت دیده بشه !!! از نظر منبع هواشناسی همچین نظراتی باطل میباشند!!!

اما با اعلان رسمی گزارش هواشناسی بازهم عده ای از صاحب نظران اعلام میکردند ، این جسم پرنده اثر پرتاب موشک به آسمان هست !!!
تا اینکه اکثر شبکه های صدا وسیمای سراسرکشور اعلان کرددند،ماهیت اصلی این شیئ مشخص نیست

۹۵/۱۲/۰۱ :: ۲۱:۵۵
مشاهده شیء نورانی عجیب در آسمان شهر رویدر

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، شی نورانی امشب حدود ساعت 19 در آسمان رویدر ظاهر شد.

شاهدان عینی می‌گویند این شی پرنده با نوری خیره‌کننده از سمت شمال شهر رویدر حرکت کرده و به سمت جنوب این شهر رفت و در انتها از دیدگان مردم ناپدید شد.

شی مورد نظر کروی شکل بوده و در دو طرف آن حالتی پرانتزیداشت که به سمت جلو متمایل بود.

ظهور این شی در آسمان شهر روید مورد توجه و تعجب مردم شهر رویدر قرار گرفت.

این شی نورانی پس از حدود 10 تا 15 دقیقه با ارتفاع گرفتن از موقعیت قبلی خود از دید مردم محو شد.

هنوز گزارشی رسمی از ماهیت این شی نورانی پرنده منتشرنشده است.

انتهای پیام/3264/آ ۱۰/         http://fna.ir/QRD6ZW

اکنون گزارش دیگری را در اینباره بشنویم:

تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۴

۳۲کد خبر: ۴۲۸۴

یک شئ نورانی عجیب در آسمان دو شهر پاوه و رویدر رویت شد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش مهر، یک شئ نورانی پرنده حدود ساعت ۱۹ امروز یکشنبه در آسمان شهر پاوه رویت شد و باعث شگفتی مردم گردید.

این شئ نورانی که ابتدا یک چراغ روشن داشت و بعد چندین چراغ از آن روشن ونورانی تر شد بیش از ۱۰ دقیقه در آسمان رویت و سپس محو شد.

هنور مراجع رسمی مشخص نکرده اند که این شئ که شباهت زیادی به یک بشقاب پرندهداشت چه بود و متعلق به کجاست.

شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه و در جوار مرز عراق واقع شده است.
رئیس انجمن نجوم اسرائیل نیز در این مورد نوشت:

"یگال پت ال"، رئیس انجمن نجوم اسرائیل درباره اینکه این پدیده مربوط به انفجار شهاب سنگ باشد ابراز تردید کرد و گفت که این شیئ نورانی نمیتواند شهاب سنگ باشد.

اظهار نظر وی در حالی بود که اخباری از "گدرا" و "گیواتیم" (واقع در بخش شرقی تل آویو) هم مبنی بر مشاهده اشیای نورانی در آسمان مخابره شدند.

اخباری زمان مشاهده اشیای نورانی در آسمان در سرزمین های اشغالی را حدود 8:45 دقیقه تا 9 شب اعلام کردند. برخی گمانه زنی ها در منابع اسرائیلی از جمله یدیعوت آحارونوت، نزدیک شدن این اشیاء حتی تا 80 کیلومتری سطح زمین را نیز مطرح کردند.

یک فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی در بخش های شمالی نیز هر گونه عملیات ارتش را در این مناطق رد کرد و از اینکه این موضوع مرتبط به نیروهای هوایی ارتش اسرائیل باشد ابراز بی اطلاعی کرد.

اما موج فزاینده که در میان آن اخبار رسمی به چشم نمی خورد حاکی از رویت این اشیای در کشورهای دیگر داشت، که از جمله آنها می توان به ارمنستان، آذربایجان، بخش های شمالی لبنان، البقاع، مرز بین ترکیه و سوریه، قزاقستان، قبرس و اردن اشاره کرد.

قابل توجه دانشجوی ستاره شناسی و برخی دیگر از صاحب نظران که این موضوع را اثر پرتاب موشک میدانند:
1))سوال اینجاست که آیا واقعاً یک موشک بالستیک می تواند چنان انرژی مهیبی آزاد کند و چنان نور گسترده ای ایجاد نماید که از آسیانه میانه و ایران گرفته تا سوریه و لبنان و سرزمین های اشغالی قابل رویت باشد؟!
2))چرا موشک های بالستیک قبلی در وسعتی بدین بزرگی دیده نشده اند؟
3))همانطور که در بالا روئیت کردید گزارشی که از آسمان شهر پاوه تهیه و منتشر شده بیان کرده :(( این شیئ ابتدا یک چراغ نورانی داشت و بعدا چندین چراغ نورانی تر به آن اضافه شد !این را چگونه توجیح میکنید))


اکنون به علت طولانی شدن متن از مابقی گزارش ها و اخبار من باب این شیئ نورانی صرف نظر کرده و نتیجه گیری به عهده ی خود مخاطب گذاشته میشود،که با توجه به قدرت درک و بیانش تشخیص دهد ، این موضوع مربوط به پرتاب موشک به آسمان است ، یا خیر !!!!
البته باید گفت : پرتاب موشک در آسمان هم میتواند اثراتی داشته باشد!!!
اما نه اینچنین که چندین کشور را روشن کند!!!
تشخیص و نظربه عهده ی خود مخاطب میباشد!
با پایان دادن دادن به موضوع فوق ما سعی میکنیم موضوع را در در برخی از آیات و نشانه های الاهی پیگیری کنیم ،
تا دریابیم در احادیث و روایات من باب اسرار آفرینش چه آمده است :

مقدمه :
قبل از شروع مطلب لازم است ابتدا به سمع و نظر مخاطبین برسد :
اکنون تقریبا حدود یک قرن است که علم بشر ثابت کرده(( ماه و خورشید به دنبال هم در حرکت)و بین آنها تناسبی وجود دارد) این در حالی است که حدود 1400 سال   قبل از این، خداوند آشکارا در آیات خود بیان میداردکه ماه بدنبال خورشید است و بین آنها تناسبی میباشد!

((اسرار آفرینش،احادیث و روایات وآیات الاهی))

  خداوند متعال در کلام خود، قرآن کریم بارها و بارها از ما خواسته است که در آفرینش جهان اندیشه کنیم. بی‌شک این اندیشه راهگشای ما برای درک هدف از خلقت آفرینش و شناخت بهتر آفریدگار بی‌همتای آن است.

ظرافتکاری علمی قرآن

نکته قابل توجه اینکه آیات علمی قرآن درعین بیان حقیقت همیشه راه احتیاط را در پیش گرفته، مطالبی را که قابل درک و فهم آن دوران بود، بوضوح و صراحت بازگو نموده ولی مطالبی که قابل درک مردم آن عصرنبود، به اجمال و اشاره برگزار شده و درک و فهم کامل آن را به مردم زمانهای آینده که با تجهیزات وابزار فنی پیشرفته به اکتشافات و پیشرفتهای علمی نائل خواهند شد، محول نموده است.

آیات اسرار آفرینش

این قسمت از آیات که از اسرارآفرینش و از حقایق و دقایق جهان هستی سخن می‌گوید، فراوان است، که نمونه‌های چندی از آنها را در اینجا می‌آوریم:

قانون توازن در قرآن

"ما، درروی زمین از هر گیاهی، باتوازن رویاندیم. سوره حجر آیه 19"
دراین آیه به ترکیبات متناسب و متوازن گیاهان که یکی ازاسرار دقیق جهان آفرینش است، اشاره شده است. و بر این مطلب دلالت دارد که هرگیاه و علفی که در روی زمین سبز می‌شود دارای یک وزن مخصوص و ترکیب خاصی است و قانون توازن دقیق واندازه گیری حساب شده در آنها حکومت دارد و اخیرا از نظرگیاه شناسی نیز ثابت گردیده که هر یک از انواع گیاهان از اجزاء و عناصر خاصی و به میزان و مقدار معینی ترکیب و تشکیل یافته است بطوری که اگر بعضی از اجزای آن کم یا زیاد می‌شد، ازصورت آن گیاه خاص خارج گردیده و گیاه دیگری می‌شد.

و علاوه بر آن ثابت شده است که نسبت بعضی از این اجزا با بعضی دیگر به قدری دقیق است که با موازین و مقیاسهای دقیق و مدرن روز که تاکنون در اختیار بشر قرار گرفته است، نمی‌توان مقدار آن را دقیقا تعیین واندازه‌گیری نمود.

قانون تلقیح در قرآن

یکی دیگر از اسرار عجیبی که وحی الهی به آن اشاره نموده، موضوع تلقیح درعالم گیاهان است که درختان و گیاهان به وسیله بادها تلقیح و بارور می‌شوند و در اثر همان تلقیح است که گیاهان تولید مثل نموده، میوه‌ها و گلها به وجود می‌آید.
قرآن کریم در سوره حجر آیه 22دراین زمینه می‌فرماید:
"مابادها را برای بارور ساختن ابرها وگیاهان فرستادیم."‌

مفسرین گذشته تلقیح را به اعتبار اینکه در لغت به معنای حمل نیزآمده است، به همان معنی گرفته، این آیه را چنین تفسیر نموده اند: بادها را فرستادیم تا ابرها را حمل کنند وحرکت دهند یا بادها را فرستادیم که باران را درلابلای ابرها حمل نمایند. ولی این گفتار درمعنای آیه، صحیح به نظر نمی‌رسد زیرا اولا: تذکر این نکته خیلی قابل توجه و حائز اهمیت نبوده ودرخور شأن قرآن مجید نیست و دوم اینکه اصلا بادها ابرها را حمل نمی‌کنند، بلکه آنها را از نقطه‌ای به نقطه دیگر می‌رانند.
بنابراین، آیه مذکور یک هدف عالیتری را تعقیب و ما را به یک حقیقت جالب علمی که افکار گذشتگان از درک آن عاجز بود، رهبری می‌نماید و آن حقیقت این است که درختان و گیاهان نیزمانند حیوانات به عمل لقاح و به هم رسیدن دو ماده مخالف نیازمندند و بدون تلقیح نتیجه و ثمره‌ای نمی‌دهند، تولید مثل وتکثیر نوع نمی‌کنند.

تلقیح در نباتات

این عمل تلقیح گاهی به وسیله بادها انجام می‌پذیرد بطوری که در زردآلو، صنوبر، انار، پرتقال، پنبه، حبوبات وامثال آنها تلقیح بوسیله بادها انجام می‌شود، بدین صورت که کیسه‌های داخل شکوفه‌ها بعد از رسیدن، سرباز می‌کنند و گردی که میان آنهاست، بوسیله بادها بر چهره ماده گلها افشانده می‌شود وعمل لقاح انجام می‌گیرد وماده گلها آبستن شده و برای به وجود آوردن نتایج و نباتات دیگر آمادگی پیدا می‌کنند.

قانون زوجیت در قرآن

باز قرآن مجید از یک حقیقت علمی دیگر چنین خبر می‌دهد که سنت و قانون ازدواج و زوجیت اختصاص به حیوانات نداشته، بلکه درتمام انواع نباتات نیز این قانون حکم فرماست، از جمله در سوره رعد آیه سوم می‌خوانیم "خداوند در زمین ازهمه میوه‌ها دوجفت آفرید." و همچنین در سوره یس آیه سی و ششم می‌خوانیم که "پاک و منزه است، خدایی که جفتها را آفرید جفتهایی ازگیاهان وروییدنیها، از وجود انسانها و از آنچه انسانها آنها را نمی‌شناسند، آفرید."

حرکت زمین در قرآن

باز اسراری که قرآن خبر داده، عبارت است، از حرکت زمین خداوند در سوره طه آیه پنجاه و سوم می‌فرماید:
"آنچنان خدایی که زمین را برای شما گهواره قرار داد."

در این آیه شریفه به حرکت زمین یک اشاره زیبا و لطیفی گردیده و با یک رمز جالب، به حرکت زمین اشاره مینماید و مطلبی را که قرنها پس از نزول قرآن برای بشر روشن شد، بیان می‌کند و از کره زمین با لفظ "مهد" تعبیر می‌کند که برای بچه‌های شیرخوار به کارمی‌برند تا دراثر حرکت آن، به خواب واستراحت بپردازند. کره زمین نیز برای بشر حکم گهواره را دارد که دراثر حرکت وضعی وانتقالیش، حالت آرام بخشی برای ساکنینش می‌بخشد و همانطوری که نتیجه تکان وحرکت گهواره، پرورش واستراحت بچه است، نتیجه حرکت روزانه وسالانه زمین نیز پرورش انسانها و پرورش تمام موجودات این جهان می‌باشد.

منتها چون این آیه در دورانی فرود آمده است که تمام مردم و دانشمندان آن دوران بر سکون وعدم حرکت زمین، عقیده داشتند وثابت بودن کره زمین در میان آنان یکی از مطالب ضروری و غیر قابل تردید محسوب می‌شد. قرآن به این مساله علمی بطور اجمال و با ظرافت اشاره کرده تا آیندگان، کامل بفهمند.

قاره های ناشناخته در قرآن

یکی دیگر ازاسراری که قرآن مجید چهارده قرن پرده از روی آن برداشته وجود قاره دیگری است که قرنها بعد از نزول این آیه شریفه کشف گردید در سوره الرحمن آیه آیه هفدهم چنین می‌خوانیم که "او پروردگار هر دو مشرق و پروردگار هر دو مغرب است."

این آیه چندین قرن، تمام ذهن و افکار مفسرین را به خود مشغول ومتوجه ساخته بود که منظور از دومشرق و دو مغرب چیست؟ بعضی از آنان می‌گفتند: مراد از دو مشرق و دو مغرب یک مشرق و مغرب آفتاب و دیگری مشرق و مغرب ماه می‌باشد و بعضی دیگراین آیه را بر دو مشرق و مغرب تابستان و زمستان حمل می‌نمودند. اما ظاهرا این آیه به وجود یک قاره دیگر اشاره می‌کند که درسطح دیگر زمین قرار گرفته است که لازمه غروب آفتاب از قاره ما، طلوع و تابیدن آن برهمان قاره دیگر است. دلیل این مطلب آیه سی و هشتم سوره زخرف می‌باشد که می‌فرماید: "ای کاش میان من و تو فاصله مشرق و مغرب بود،چه بد همنشینی بودی!"
چون ازاین آیه استفاده می‌شود که فاصله بین دو مشرق دورترین فاصله محسوس برای بشر می‌باشد بنابراین، ممکن نیست که منظور از دو مشرق و مغرب درآیه قبلی مشرق و مغرب آفتاب و ماه و یا مشرق و مغرب تابستان و زمستان باشد زیرا مسافت درمیان اینها دورترین مسافت محسوس نیست، بناچار باید منظور از مسافت دومشرق که طولانیترین مسافت باید باشد، همان مسافت میان مشرق و مغرب است زیرا مغرب قاره ما نسبت به طرف دیگر زمین مشرق نامیده می‌شود.
بنابراین، آیاتی که درآنها لفظ مشرق ومغرب به طور مفرد ذکرشده، منظور نوع مشرق ومغرب است، مانندآیه شریفه "ولله المشرق والمغرب" و درآیاتی که کلمه مشرق و مغرب به صورت تثنیه (مشرقین) آمده است و آیاتی که درآنها لفظ مشرق ومغرب بطور جمع (مشارق، مغارب) آمده است، منظورمشرقها و مغربهای تمام شهرها ونقاط کره زمین می‌باشد که در اثر اختلاف افقها بوجود می‌آید.

کرویت زمین در قرآن

باز یکی دیگر از اسراری که قرآن مجید از روی آن پرده برداشته است، کروی بودن زمین می‌باشد در آیات متعددی از جمله در آیه صد و سیو هفت سوره صافات خداوند متعال می‌فرماید: "مشرقها و مغربهای پربرکت زمین را به آن قوم مستضعف وستم دیده واگذار کردیم."

با نگاهی موشکافانه در این آیات چنین بنظر می‌رسد که این سلسله آیات در عین اینکه بر متعدد بودن محل طلوع و تابش آفتاب و محل غروب آن دلالت می‌کنند، بر کروی بودن زمین نیز اشاره دارند زیرا اگر زمین کروی باشد، طلوع کردن و تابیدن آفتاب بر هرجزئی از اجزای کره زمین مستلزم این است که از جزء دیگرآن غروب بکند و در این صورت تعدد مشرقها ومغربها بدون هیچگونه تکلف وزحمتی، روشن می‌گردد ولی در غیر کروی بودن زمین، تعدد مشرقها و مغربها که از آیه استفاده می‌شود، قابل درک ومفهوم نخواهد بود.

اولین چیزی که خدا خلق کرد چه بود؟

در روایتی از امیرالمومنین علی (ع) نقل شده است که فرمود"ُ فَأَوَّلُ مَا خَلَقَ نُورُ حَبِیبِهِ مُحَمَّدٍ ص قَبْلَ خَلْقِ الْمَاءِ وَ الْعَرْشِ وَ الْكُرْسِیِّ وَ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ وَ اللَّوْحِ وَ الْقَلَمِ وَ الْجَنَّةِ وَ النَّارِ وَ الْمَلَائِكَةِ وَ آدَمَ وَ حَوَّاءَ بِأَرْبَعَةٍ وَ عِشْرِینَ وَ أَرْبَعِمِائَةِ أَلْفِ عَام‏"

نخست چیزى كه آفرید نور حبیبش محمّد صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم بود پیش از آفریدن آب و عرش و كرسى و آسمانها و زمین و لوح و قلم و بهشت و دوزخ و فرشته‏ها و آدم و حواء به چهار صد و بیست و چهار هزا سال‏..." امام اینکه حقیقت این نور و یا مقدار سالهای مطرح شده چقدر است، دائره عقول عادی خارج است .


محمد بن عطیة گوید: مردى از دانشمندان اهل شام به نزد امام باقر علیه السّلام آمده عرض كرد:

اى ابا جعفر آمده‏ ام مسأله‏ اى از شما بپرسم كه مرا درمانده كرده از اینكه كسى را بیابم كه بتواند آن را برایم تفسیر و معنى كند، و از سه گروه پرسیده ‏ام و هر یك به نحوى پاسخ مرا داده غیر از آنچه گروه دیگر پاسخ داده است؛

 امام علیه السّلام فرمود: مسأله تو چیست؟
عرض كرد: پرسشم این است كه نخستین چیزى را كه خدا آفرید چه بود؟ چون من از یكى پرسیده ‏ام و او گفته است: «قدر» بوده، و دیگرى گفته: «قلم» بود، و سومى گفته «روح» است.
امام باقر علیه السّلام فرمود: اینها (هیچ كدام) چیز درستى نگفته‏ اند و من به تو خبر می دهم كه همانا خداى تبارك و تعالى بود و جز او چیزى وجود نداشت، و كسى نیز پیش از عزت او نبود (كه عزت خدا مستند باو باشد) و این است معناى گفتارش: «منزه است پروردگارت پروردگار عزت از آنچه (مشركان) توصیفش كنند»1 و آفریننده پیش از آفریده بود، و اگر نخستین چیزى را كه از خلق خویش آفرید چیزى بود كه از چیز دیگر گرفته بود هرگز دنباله ‏اش قطع نمی شد و با این وضع پیوسته چیزى با خدا بود و هیچ گاه نمی شد كه خدا مقدم بر آن چیز باشد، ولى خدا بود در وقتى كه چیزى جز او نبود، و نخست آن چیزى را آفرید كه همه چیزها از آن است، و آن آب است كه همه چیزها از آن است، و هر چیز را به آب منسوب ساخت ولى آب را به چیزى نسبت نداد كه بدان منسوب گردد، و باد را نیز از آب آفرید سپس باد را بر آب مسلط كرد و باد شكم آب را شكافت تا اینكه از آب كفى پدید آمد بدان اندازه ‏اى كه می خواست‏ پدید آید، پس از آن كف زمینى سفید و پاك آفرید كه در آن شكاف و سوراخ و بلندى و پستى و درختى نبود، پس از آن، آن را بر هم پیچید و بر زیر آب نهاد، سپس خداوند آتش را از آب آفرید پس آتش دل آب را شكافت تا از آب دودى برخاست بدان اندازه كه خدا می خواست، و خدا از آن دود آسمانى صاف و پاكیزه خلق فرمود كه نه در آن شكافى بود و نه سوراخى و این است گفتار او كه فرماید: «...

آسمان كه خدایش ساخت، و سقف آن را بالا برده و پرداخت، و شبش را تاریك و روزش را برون آوردم»2 فرمود: در آن وقت نه خورشیدى بود نه ماهى و نه اختران و نه ابرى، سپس آن را در هم پیچید و بر زیر زمینش نهاد، آنگاه این دو آفریده خود را مرتب ساخت و آسمانها را پیش از زمین برافراشت، و این است گفتارش عز ذكره كه (دنبال آیات فوق) فرماید: «و زمین را پس از آن گسترش داد» یعنى آن را پهن كرد.

مرد شامى عرض كرد: اى ابا جعفر (پس معناى این آیه چیست كه) خداى تعالى فرماید: «آیا ننگرند كسانى كه كافرند كه آسمانها و زمین پیوسته بودند و از هم بازشان كردیم»3
 امام باقر علیه السّلام به او فرمود: شاید تو پندارى كه آنها به هم بسته و چسبیده بودند و آنگاه یكى از آنها از دیگرى جدا شد؟
عرض كرد: آرى،

حضرت به او فرمود: از پروردگار خویش آمرزش بخواه زیرا گفتار خداى عز و جل (كه فرماید): «بهم پیوسته بود» یعنى آسمان بود و باران نمى ‏بارید، و زمین بسته بود و دانه نمی رویانید، و چون خداى تبارك و تعالى خلق را آفرید و از هر جاندارى در آن جایگیر فرمود آسمان با آمدن باران از هم گشوده شد و زمین با رویاندن دانه. شامى گفت: گواهى‏ دهم كه براستى تو از فرزندان پیمبرانى و همانا علم و دانش تو از علم و دانش آنها است.

پی نوشت:
1- سوره صافات /آیه ۱۸۰.
2-سوره نازعات/ آیه ۲۷- ۲.
3-سوره انبیاء /آیه ۲۹.
4-الروضة من الكافی / ترجمه رسولى محلاتى، ج‏۱، ص135.


آیا قبل حضرت آدم انسان های دیگری بودند؟ آیا تمدن داشتند؟

روایات متعددی درباره انسان هایی قبل از حضرت آدم (ع) داریم که به وجود انسان هایی قبل از حضرت آدم دلالت می کند.


آیه صریحی در این زمینه وجود ندارد.اما روایات صریحی در این زمینه وجود دارد که حاکی از آن است، قبل از خلقت حضرت آدم (ع) انسانهای دیگری وجود داشته اند.

آن چنانکه از امام صادق (ع) نقل شده است که خطاب به یکی از اصحاب خود فرمود"لَعَلَّكَ تَرَى أَنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ إِنَّمَا خَلَقَ هَذَا الْعَالَمَ الْوَاحِدَ وَ تَرَى أَنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ لَمْ یَخْلُقْ بَشَراً غَیْرَكُمْ بَلْ وَ اللَّهِ لَقَدْ خَلَقَ اللَّهُ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى أَلْفَ أَلْفِ عَالَمٍ وَ أَلْفَ أَلْفِ آدَمٍ أَنْتَ فِی آخِرِ تِلْكَ الْعَوَالِمِ وَ أُولَئِكَ الْآدَمِیِّین‏"

( شاید عقیده تو اینست كه خدا بس همین یك جهان را آفریده و جز شما بشرى نیافریده؟!! آرى بخدا هر آینه خداوند هزار هزار عالم و هزار هزار آدم آفریده است كه تو در آخر این عوالم و آدمها هستى‏"

و یا در روایت دیگری از امام باقر(ع) نقل شده است که می فرماید" لَقَدْ خَلَقَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ فِی الْأَرْضِ مُنْذُ خَلَقَهَا سَبْعَةَ عَالَمِینَ لَیْسَ هُمْ مِنْ وُلْدِ آدَمَ خَلَقَهُمْ مِنْ أَدِیمِ الْأَرْضِ فَأَسْكَنَهُمْ فِیهَا وَاحِداً بَعْدَ وَاحِدٍ مَعَ عَالَمِهِ ثُمَّ خَلَقَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ آدَمَ أَبَا الْبَشَر"

خداى عز و جل در همین زمین از روزى كه آن را آفریده، هفت عالم خلق كرده (و سپس بر چیده) و هیچکدام از آن عوالم از نسل آدم ابو البشر نبودند و خداى تعالى همه آنها را از خاک روى زمین آفرید و نسلى را بعد از نسل دیگر ایجاد كرد و براى هر یك عالمى بعد از عالم دیگر پدید آورد تا در آخر آدم ابو البشر را بیافرید و ذریه‏اش را از او منشعب ساخت ...


همچنین بعضی از مفسرین در ذیل آیه مربوط به اعتراض فرشته ها به خلقت انسان، احتمال علم فرشته ها، از سابقه موجودات قبلی ساکن در زمین سخن گفته اند:

«قالُوا أَ تَجْعَلُ فیها مَنْ یُفْسِدُ فیها وَ یَسْفِكُ الدِّماءَ[بقره/۳۰] گفتند: در آنجا مخلوقى پدید مى ‏آورى كه تباهى كنند و خونها بریزند؟»

در تفسیر نمونه می نویسد: «بعضى دیگر از مفسران معتقدند پیشگویى فرشتگان بخاطر آن بوده كه آدم نخستین مخلوق روى زمین نبود بلكه پیش از او نیز مخلوقات دگرى بودند كه به نزاع و خونریزى پرداختند پرونده سوء پیشینه آنها سبب بدگمانى فرشتگان نسبت به نسل آدم شد!»[۳]

بنابراین از منظر دینی مسلم است که قبل از حضرت آدم (ع) انسانهای دیگری بر روی کره زمین زندگی می کرده اند. اما درباره جزئیات زندگی آنها، باید دقت کنیم که این مسائل، یکی از مصادیق غیب است و ما به آن دسترسی نداریم. و نمی توانیم همه جزئیات را کشف کنیم. و باید به همان مقداری که در روایات بیان شده است، بسنده کنیم. یکی از مصادیقی که در روایات راجع به آن صحبت شده است، نسناسان است. که قبل از خلقت حضرت آدم (ع) نسل آن ها نابود می شود.

حضرت علی (ع) می فرمایند: وقتى كه خداى متعال اراده كرد كه خلقتى را به دست قدرت خود ایجاد كند، و این امر بعد از گذشت هفت هزار سال از خلقت جنّ و نسناس در زمین بود، آنگاه خداوند از طبقات آسمانها پرده برداشت و به ملائكه فرمود: به زمین بنگرید و اهل آن از جنّ و انس را ببینید، پس وقتى كه نگاه كردند و اعمال معصیت آمیز آنها را دیدند، بر ایشان بسیار دشوار بود، آن وقت گفتند: پروردگارا تو عزیز و قادرى و اینها خلق ضعیف تو هستند كه با روزى تو زندگى مى‏كنند ولى تو را نافرمانى و معصیت مى‏ نمایند و تو از آنها انتقام نمى ‏گیرى، وقتى كه پروردگار سخن آنان را شنید فرمود: من مى‏خواهم در زمین جانشینى قرار دهم كه حجت من در زمین من باشد، ملائكه گفتند: تو منزّهى از اینكه در زمین موجودى را بیافرینى كه همان طور كه جنّیان در زمین فساد مى‏ كردند، در آن فساد و و خونریزى كنند، پس این خلیفه را از ما قرار بده چون ما تو را معصیت و نافرمانى نكرده و تو را به ستایشت تسبیح مى‏گوئیم و تقدیس مى‏ نمائیم، آنگاه خداى عزّ و جل فرمود: همانا من چیزى را مى‏ دانم كه شما نمى‏ دانید، اراده كرده ‏ام كه به دست قدرت خود خلقى را بیافرینم، و از ذریّه او پیامبران و بندگان صالح و امامان هدایت یافته ‏اى قرار دهم و آنها را جانشینان خود بر خلقم در زمین قرار دهم و زمین خود را از لوث نسناس پاكیزه سازم و جنّیان عصیانگر را منتقل كرده و آنها را در هوا و در اقطار زمین سكونت دهم و بین آنها و خلقم حجابى قرار دهم.[۴]

نکته ای که باید به آن توجه داشت اینکه انسان های امروزی همه از نسل حضرت آدم (ع) هستند هیچ ربطی به نسل های قبلی انسان ها ندارد. و ظاهر آیات قرآنی به خوبی این مطلب را نشان می دهد. که در موارد مکرر انسان ها را با تعبیر "بنی آدم: خطاب قرار داده است:

«یا بَنِی آدَمَ [اعراف/۲۷] ای فرزندان آدم!»

و اینکه حضرت آدم (ع) نیز به نسل های قبلی ربطی ندارد و مستقل از آنها خلق شده است، نیز مطلبی روشن است. از جمله دلایل آن اینکه در آیه ذیل به عدم وجود پدر برای حضرت آدم (ع) و خلق آن از خاک اشاره می کند:

«إِنَّ مَثَلَ عیسى‏ عِنْدَ اللَّهِ كَمَثَلِ آدَمَ خَلَقَهُ مِنْ تُرابٍ ثُمَّ قالَ لَهُ كُنْ فَیَكُونُ[آل عمران/۵۹]

مَثَل عیسى در نزد خدا، همچون آدم است كه او را از خاك آفرید، و سپس به او فرمود: «موجود باش!» او هم فوراً موجود شد

اما در مورد تاریخ متولد شدن انسانها در روی كره زمین، به نظر می آید با توجه به برخی از اخبار حدود هفت هزار سال قبل از خلقت حضرت آدم(ع) بوده باشد آن چنانكه در روایتی از حضرت علی (ع) نقل شده است كه می فرماید:

" إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى لَمَّا أَحَبَّ أَنْ یَخْلُقَ خَلْقاً بِیَدِهِ وَ ذَلِكَ بَعْدَ مَا مَضَى مِنَ الْجِنِّ وَ النَّسْنَاسِ فِی الْأَرْضِ سَبْعَةُ آلَافِ سَنَةٍ قَالَ وَ لَمَّا كَانَ مِنْ شَأْنِ اللَّهِ أَنْ یَخْلُقَ آدَمَ لِلَّذِی أَرَادَ مِنَ التَّدْبِیرِ وَ التَّقْدِیرِ لِمَا هُوَ مُكَوِّنُهُ فِی السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْض‏..."

راستى چون خدا تبارك و تعالى خواست بدست خود خلقى آفریند پس از اینكه 7 هزار سال از زندگى پری ونسناس در زمین سپرى شد و خدا بتدبیر و تقدیر خود در كار شد كه آدم را براى هدفى از پدید كردن آسمانها و زمین و دانستن آنچه از آن خواسته پدید سازد..."(1)
مطابق این حدیث اگر نسناس را همان انسان بدانیم، خلقت انسان در روی كره زمین حداكثر به هفت هزار سال قبل از نسل کنونی بشر ختم می شود و در نهایت محدود به چند هزار سال است؛ و حال آنكه برخی از نظریات حاكی از آن است كه زمان حیات دایناسورها روی كره زمین، به میلیونها سال قبل بر می گردد(2) و سالها با خلقت انسان فاصله داشته است و در قرآن آن چنانكه بیان شد، اگر چه در برخی از آیات، به وجود انسانها قبل خلقت آدم (ع)اشاره شده، اما در مورد تاریخ آن و یا تاریخ وجود دایناسورها چیزی اشاره نشده است.
منبع:
1. مجلسى، بحار الأنوار، مؤسسة الوفاء بیروت، 1404 ه ق، ج‏58، ص 298

در این زمینه رجوع میکنیم به یافته های بشری در دورانهای گذشته

فضا نوردان باستانی در دوران انسان غار نشی

فضانوردان باستانی مدتها قبل از پیدایش انسانها در زمین حضور داشته اند. با توجه به کشفیاتی که انجام شده است میتوان گفت که این حضور در زمان انسانهای اولیه هم ادامه داشته است، بسیاری از نقاشی های غارها و مجسمه های باستانی و سایر اجسام به دست آمده از دوران انسانهای اولیه شامل تصاویری از بشقاب پرنده ها و موجودات عجیب با بدنهای بزرگ و لباسهای غیر عادی (بسیار شبیه لباس فضانوردان امروزی)، مجسمه هایی با لباس فضانوردی و دیگر موارد غیر عادی است که باستان شناسان قادر به توضیحی برای آنها نیستند. در این بخش تعدادی از نقاشی های باستانی درون غار را با هم میبینیم و قضاوت در مورد این نقاشی ها را به عهده ی شما میگذارم.

نقاشی های غار (پچ مرل) Pech Merle فرانسه

  

 

 

 

نقاشی های درون غار منطقه (پچ مرل) فرانسه مربوط به 19000سال قبل از میلاد در قسمت پائین سمت چپ تصویر که بزرگ شدة آن در کنار تصویراصلی قابل مشاهده است یک مرد در حال تماشای یک شیئ دیسکی شکل است که ابتدا روی زمین بوده سپس از زمین بلند شده و پرواز میکند خطی که بین دو حالت این جسم کشیده شده بخوبی یکی بودن آن دو را نشان میدهد.

 

 

 

علاوه بر این تصویر در غارهای این منطقه نقاشی های فراوان دیگری از بشقاب پرنده ها وجود دارد.انسان اولیه که تصاویر حیوانات را به خوبی به شکل اصلی آنها کشیده است آیامیتواند برای کشیدن این بشقاب پرنده از قوة تخیل خود استفاده کرده باشد؟از افراد بدبین که همه این تصاویر را اتفاقی و محصول تخیل انسان اولیه میدانند باید پرسید چرا در همه این موارد تصاویری از یوفوها وموجودات فضایی به ذهن اجداد ابتدایی ما رسیده است؟ چرا به جای اینهمه تصویر بشقاب پرنده و موجودات عجیب با لباسهای  فضا نوردی حتی یک مورد عکس موتور سیکلت و یا دوربین عکاسی رادرون غارها و نقاشی های قرون وسطی نکشیده اند. چراتخیلات همه این انسانهای اولیه شبیه هم بوده و چیزهای مشابهی را کشیده اند؟اصولاً انسانهای اولیه تصویر چیزهایی را که در اطراف خود با چشم خودشان میدیدند میکشیدند و همانطور که در تمام نقاشی های غارها دیده میشودتمام اشکالی که کشیده شده، مانند حیوانات مختلف، انسانها، خورشید و ماه و … همگی چیزهایی هستند که انسان اولیه آنها را دیده و در اطراف او وجود داشته است و چیزی را که این نقاشان باستانی ندیده باشنددر تصاویر نمیبینیم. پس باید اجسامی به شکل بشقاب پرنده و موجودات فضایی را دیده باشند تا بتوانند آنها را بکشند.(1)

 

نقاشی روی سنگ 5000 ساله در استرالیا

  

  

  

این نقاشی که مربوط به 3000 سال قبل از میلاد مسیح است به (وندجینا)

 معروف است.در افسانه های بومیان استرالیا آمده است که این خدا با ارابه

 آتشین از آسمان آمد و انسان را خلق کرد. همانطور که میبینید این

 موجودات دارای لباسهای گشاد عجیب و کلاهی بسیار شبیه به کلاه

 فضانوردی هستند، همچنین شکل صورت این موجودات شباهت بسیار

زیادی به موجودات بیگانه نژاد خاکستری دارد. به نظر شما اینهمه شباهت

آیا میتواند اتفاقی باشد؟(2)


نقاشی درون غار باستانی در ازبکستان

 

 

 

همانطوری که میبینید این تصویر ما را به یاد

 صحنه های فیلم جنگ ستارگان می اندازد، چیزی

که ما میبنیم شامل یک بشقاب پرنده تیپیک در حال

 پرواز است که حتی گرد و خاک یا دود ناشی از

پرواز آن هم از دید نقاش باستانی ما  پنهان نمانده

 است.همچنین ما یک موجود فضایی با سر بزرگ

و آنتن هایی روی سر آن میبینیم که اسلحه ای هم

در دست دارد.در سمت چپ هم یک موجود بیگانه

دیگر از نمای نزدیک میبینیم که ماسکی به دهان

دارد و لباس فضانوردی به تن دارد و دستانش درون

 دسکش ضخیمی قرار گرفته است. به نظر شما این

نقاشی درون غار را به جز این چگونه میتوان توضیح

داد؟(4)

 

نقاشی غار ۷۰۰۰ ساله در استرالیا

 

 

 

 

 

نقاشی بومیان استرالیا در 5000سال قبل از میلاد شباهت صورتکها با فرا زمین های نژاد خاکستری که همه میشناسیم قابل توجه است .(5)

 

همانطور که در این چند نمونه دیدید در دوران انسان های غار نشین هم فضانوردان باستانی در کره زمین حضور داشته اند. در بخش بعدی نمونه های دیگری از نقاشی های باستانی را مرور خواهیم کرد.

 

 

منابع استفاده شده

۱-  http://allufoesmaybe.freewebspace.com/photo.html

2- http://www.alien-ufo-pictures.com/alien_pictures4.html

3- http://www.crystalinks.com/ufohystory.html

4- http://ufologie.net/htm/fergana.htm

5- http://www.crystalinks.com/ufohistory.html

 


کتابی در مورد فرازمینیان:

اسرار بشقاب های پرنده

((بر طبق آمار منتشر شده توسط سازمان ملل متحد، از سال 1947 تا کنون بیش از 150 میلیون مورد گزارش رویت اشیاء پرنده ناشناس (UFO) به مراجع قانونی صورت گرفته است که از این تعداد، 20000 مورد گزارش فرود شیئ پرنده ی ناشناس بوده است. در این بین بیشمارند کسانی که گزارش کرده اند که توسط نیروهای ناشناخته و یا موجوداتی غیر زمینی از بستر و کاشانه ی خود ربوده شده اند و بر رویشان آزمایشاتی صورت گرفته که بعضاً بسیار رنج آور و عذاب آلود بوده است.
یکی از مطرح ترین و مشهور ترین این افراد، وایتلی استریبر، نویسنده و محقق آمریکایی است که کتاب حاضر را به تحریر در آورده است.
وی در سال 1989 کتاب پر فروش Communion یا مشارکت را بصورت گزارشی از آنچه بر وی گذشته بود نگاشت و در آن مطرح کرد که از سن 8 سالگی تا زمان نوشته شدن کتاب (45 سالگی) به دفعات توسط موجودات فرازمینی ربوده شده و خانواده اش نیز ازین تجربه بی بهره نبوده اند. اتفاقات گوناگونی مانند ساعات گمشده (Missing Time)، ایجاد لکه هایی به شکل نقوش هندسی بر روی پوست بدن و الی آخر گزارشهایی است که وایتلی استریبر به تفصیل درباره ی آن سخن به میان می آورد.
پس از انتشار کتاب، وایتلی فعالیتهای تخصصی خود را در این زمینه افزایش داد و هدفش همواره این بود که به نوعی حقوق نادیده گرفته شده ی ربوده شدگان را به ایشان باز گرداند. یکی از موثرترین اقدامات وی، تاسیس وب سایتی با نامhttp://www.unknowncountry.com بود که درآن، وایتلی به ارائه آخرین اخبار و یافته ها درمورد تمامی حقایق انکار شده از جمله موجودات فرازمینی پرداخت. در این بین وی همکاری های بی شاعبه ای با دیگر محققین سرشناس در این زمینه را آغاز نمود. از جمله می توان به خانم لیندا مولتون هاوی (Linda Moulton Howe) اشاره کرد که گرداننده و موسس وب سایت http://www.earthfiles.com می باشد. در این وب سایت بی نظیر، علاقه مندان می توانند جشنواره ای از انواع گزارشاتی را بیابند که در هیچ کجای دیگر مطرح نیستند و شامل اند بر تمامی اتفاقاتی که عمدتاً درباره ی موجودات فرازمینی رخ می دهند. مطالعه ی این وب سایت خالی از لطف نیست.

منبع :http://aufo.persianblog.ir/tag/کشف یک شیئ پرنده
((کشف شیئی شبیه به یک بشقاب پرنده در قعر دریای بالتیک، سبب بروز شگفتی و سردرگمی بسیاری از دانشمندان شده است. یک گروه تحقیقاتی سوئدی که برای بررسی این شیء به اعماق اقیانوس رفته بود، به جای یافتن پاسخ، با پرسش‌های بیشتری روبه‌رو شده است.

به گزارش «تابناک»، وجود این شیء ناشناخته نزدیک یک سال پیش توسط دانشمندان کشف شده بود، اما تحقیقات جدیدتر، احتمال اینکه یک بشقاب پرنده یا «شیء پرنده ناشناخته» (Unknown Flying Object- UFO) باشد را تقویت کرده است.

شبکه خبری «راشا تودی» با انتشار این خبر نوشته که این شیء که دو زائده به شکل خروجی سوخت دارد و پوششی از دوده آن را در برگرفته، در عمق آب‌های دریای بالتیک کشف شده است.

این چیزی نیست که شما انتظار داشته باشید در کف دریا با آن روبه‌رو شوید و فارغ از اینکه چه اعتقادی نسبت به حیات خارج از کره زمین دارید، «این چیز» در آنجاست و باید توضیحی برایش یافت شود.

بنا بر این گزارش، در نوزدهم ژوئن 2011، یک تیم گنج یاب سوئدی که با دستگاه‌های ردیاب خود در کف دریای بالتیک مشغول جستجو بود، متوجه یک شیء عجیب و غریب و دایره‌ای شکل به قطر 60 متر شد که در عمق 90 متری کف دریا قرار گرفته است.

متخصصان بین المللی با وجود تلاش بسیار، نتوانستند برای تصویری که این تیم با دستگاه «سونار» از شیء مذکور تهیه کرده بود، توضیحی بیابد؛ بنابراین، همین باعث شد، گروه دیگری با نام «تیم اقیانوس ناشناخته» برای کشف رمز این پدیده رهسپار محل کشف آن شود.

در این باره، یکی از اعضای این تیم در گفت‌وگو با نشریه «دیلی میل» گفته: «ما چیزهای بسیاری در توضیح این پدیده شنیده‌ایم؛ از مشابهت آن با فضاپیمای Millennium Falcon جرج لوکاس (فیلم جنگ‌های ستاره‌ای) تا این ادعا که شیء مذکور دریچه ورود به جهان دیگر است؛ اینکه جهنم در زیر آن هست و مواردی از این دست».
سفینه Millennium Falcon در فیلم جنگ‌های ستاره ای جورج لوکاس

این شیء بزرگ، سه تا چهار متر ارتفاع و نزدیک 60 متر قطر دارد. اعضای تیم اکتشاف آن را با عنوان چیزی دایره وار با لبه‌های زمخت و طرفین مقعر توصیف کرده‌اند که شبیه یک قارچ بزرگ و یا فضاپیمای فیلم جنگ‌های ستاره ای است.

بخش مرکزی این شیء دارای یک حفره تخم مرغی شکل است که به سمت درون آن امتداد می یابد. پیرامون این حفره، زائده‌هایبخش مرکزی این شیء دارای یک حفره تخم مرغی شکل است که به سمت درون آن امتداد می یابد. پیرامون این حفره، زائده‌های مدوری دیده می‌شود که شبیه خروجی‌های کوچک سوخت هستند. سنگ‌های اطراف این زائده‌ها نیز با چیزی شبیه دوده پوشیده شده است.

«پیتر لیندبرگ»، از اعضای تیم اکتشاف گفته است: «از آنجا که تاکنون هیچ فعالیت آتشفشانی در دریای بالتیک گزارش نشده، این یافته عجیب‌تر جلوه می‌کند... ما می توانیم فرض کنیم این شیء یک پدیده طبیعی است، اما این عجیب‌ترین چیزی است که من تاکنون به عنوان یک غواص حرفه‌ای تجربه کرده‌ام».

یکی دیگر از مشاهداتی که توسط تیم اکتشاف در جلسه‌ای خصوصی مطرح شده، وجود یک رد و اثر 300 متری است که به عنوان یک گذرگاه و یا مسیر سراشیبی توصیف شده که در بستر دریا پهن‌تر شده و نهایتاً به شیء مذکور ختم می شود.

 گروه اکتشاف همچنین در این باره گفته که نمونه‌هایی از این شیء را برای آزمایش در اختیار دانشمندان گذاشته است. دیگر متخصصان در حال مطالعه تصاویر گرفته شده با سونار و تجزیه و تحلیل بقیه اطلاعات هستند

منبع :http://www.tabnak.ir/fa/news/251951/
کد خبر: ۳۲۰۰۰
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۸ - ۰۴ دی ۱۳۸۶ - 25 December 2007
تصور مردم در مورد بشقاب پرنده ها هرچه باشد، این اسناد و مدارک بسیار جذاب خواهد بود و تلاش این وزارتخانه را در راستای تحقیق و بررسی در زمینه اسرار 60 ساله این موجودات نمایان خواهد ساخت.

عصر ایران – دولت انگلیس به زودی جزئیات طبقه بندی شده ای از صدها مورد گزارش مشاهده بشقاب پرنده ها را منتشر می کند.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) به نقل از روزنامه انگلیسی "ساندی تلگراف"، وزارت دفاع انگلیس در بهار آتی، یکصد و شصت فایل مربوط به مشاهده بشقاب پرنده ها را در اختیار عموم قرار می دهد.

از زمان ضبط گزارشات غیرمعمول در سال 1950 توسط این وزارتخانه تاکنون، بیش از 10 هزار مورد مشاهده شده از بشقاب پرنده ها گزارش شده است.

یکی از روسای سابق پروژه بشقاب پرنده های وزارت دفاع انگلیس در مصاحبه با "ساندی تلگراف" گفت: صرف نظر از اعتقادات شخصی درخصوص این اشیاء، انتشار فایل های گزارشات، توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد.
"نیک پاپ" یکی از مقامات سابق وزارت دفاع انگلیس نیز در این خصوص اظهار داشت: تصور مردم در مورد بشقاب پرنده ها هرچه باشد، این اسناد و مدارک بسیار جذاب خواهد بود و تلاش این وزارتخانه را در راستای تحقیق و بررسی در زمینه اسرار 60 ساله این موجودات نمایان خواهد ساخت.
منبع : سایت تحلیلی خبری عصر ایران


باز دراینباره رجوع میکنیم به آیات  الهی

آیاتی که اشاره به علم ها و موجوداتی دیگر دارند!!!

از امام صادق(ع) روایت شده که به راوی فرمود: شاید شما گمان می‌کنید که خدا غیر از شما هیچ بشری دیگری نیافریده است! نه، چنین نیست، بلکه هزار آدم آفرید که شما از نسل آخرین آنها هستید»
در روایات مطرح شده است که امام باقر (ع) به جابربن یزید می گوید:
گویا تو گمان می کنی که خداوند  فقط این عالم را آفرید و بس و همچنین گمان می کنی که خداوند بشری غیر از شما نیافریده است؛ آری به خدا قسم!خداوند هزار هزار عالم و هزار هزار آدم آفرید و تو در آخر این عالم ها و آدم ها هستی...(صدوق،خصال،ج2،ص450؛بحارالانوار،ج63،ص82-83)


از حضرت علی ( علیه السلام ) پرسیدند:
پیش از آدم ابوالبشر چه کسی بود ؟ حضرت علی فرمودند : " آدمی دیگر ! خداوند 1000 عالم و 1000000 آدم آفریده است و تو در آخرین عالم و سلسه ی آخرین آدمیان هستی ! " ( کتاب روح و ریحان ، ص 133)


مانند آن روایت از امام باقر (علیه السلام) در الخصال ، ج2 ، ص 652 نیز نقل شده است.
از امام صادق(ع) روایت شده که به راوی فرمود:
شاید شما گمان می‌کنید که خدا غیر از شما هیچ بشری دیگری نیافریده است! نه، چنین نیست، بلکه هزار آدم آفرید که شما از نسل آخرین آنها هستید».(صدوق، توحید، ج 1، ص 277)


نیز از امام باقر(ع) روایت شده:
خدا از روزی که زمین را آفرید، هفت عالم را در آن خلق کرد (و سپس منقرض کرد) که هیچ یک از آن عوالم از نسل آدم ابوالبشر نبودند خداوند همه آنها را از پوسته روی زمین آفرید و نسل بعد از نسل دیگر ایجاد کرد و برای هر یک عالمی بعد از عالم دیگر پدید آورد تا در آخر، آدم ابوالبشر را بیافرید و ذریه‌اش از او جدا ساخت».(صدوق، خصال، ج 2، ص 652، ح 54)حضرت باقر (ع)در خطاب به ابوحمزه ثمالی می فرماید:
ای ابا حمزه ,این قبه (گنبد ،سیاره )پدر ما ادم است و خداوند غیر از ان (سیاره) سی و نه گنبد(سیاره) دارد و در انجا مخلوقاتی هستندکه یک چشم بهم زدن نیز نافرمانی خداوند نکرده اند. (روضه کافی ص231 )

قبه در این حدیث اشاره به تمدن اسمانی است و تعداد 39 صرفا تعیین حدود نیست بلکه معرفی تعدادی از این تمدن ها و جهان هاست زیرا در احادیث متعدد تعداد ان ها را مختلف اوردند.

حضرت صادق(ع) می فرماید:
در ورای این خورشید شما چهل خورشید دیگر است که در ورای ان ها مخلوقات بسیاری وجود دارند ودر ورای این ماه شما چهل ما است که مخلوقات بسیاری در انها زندگی میکنند. (بصائر الدرجات ص510)


امیر المومنین (ع)می فر ماید:
خداوند پشت مغرب سرزمینی دارد که به ان جابلقا می گویند ودر جابلقا هفتاد تمدن است که هیچ یک مثل این تمدن (بشری) نیست هیچ گاه نافرمانی خداوند نکرده اند.
آیا کسانى که کفر ورزیدند ندانستند که آسمانها و زمین هر دو به هم پیوسته بودند و ما آن دو را از هم جدا ساختیم و هر چیز زنده اى را از آب پدید آوردیم آیا [باز هم] ایمان نمى آورند.
سوره:الفتح, آیه: 4

و از نشانه هاى [قدرت] اوست آفرینش آسمانها و زمین و آنچه از [انواع] جنبنده* در میان آن دو دو پراکنده است و او هرگاه بخواهد بر گردآوردن آنان تواناست .
سوره:الاسرا , آیه: 44


امیرمؤمنان علی علیه السلام می فرماید:

هذِهِ النُّجُومُ الَّتی فی السَّماءِ مَدائِنُ مِثلُ  المَدائِنِ الَّتی فی الأرضِ مَربُوطَهٌ کُلُّ مَدینَةٍ اِلی عَمُودٍ مِن نُورٍ

این ستارگانی که در آسمان هستند شهرها (و آبادی‌هایی) همچون شهرهای زمینند، هر شهری از آنها با ستونی از نور (با شهرهای دیگر) پیوسته است!!!!!امام صادق (ع) فرمودند: « إِنَّ لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ اثْنَیْ عَشَرَ أَلْفَ عَالَمٍ کُلُّ عَالَمٍ مِنْهُمْ أَکْبَرُ مِنْ سَبْعِ سَمَاوَاتٍ وَ سَبْعِ أَرَضِینَ مَا یَرَى عَالَمٌ مِنْهُمْ أَنَّ لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ عَالَماً غَیْرَهُمْ وَ إِنِّی الْحُجَّةُ عَلَیْهِمْ . ــــ
برای خدای عزّ و جلّ دوازده هزار عالم است که هر کدام آنها بزرگتر از هفت آسمان و هفت زمین می باشد. هیچکدام از (اهل) این عوالم برای خدا عالمی غیر از عالم خودشان نمی بینند و من حجّت هستم برای همه ی این عالمها.» (بحارالأنوار ، ج27 ، ص41 )جابر گوید از امام باقر (ع) شنیدم که می فرمودند:همانا بیرون از این خورشید شما چهل چشمه ی خوشید است که از هر خورشیدی تا خورشید دیگر چهل روز فاصله است. در آن مخلوقات فراوانی هستند که نمی دانند آیا خدا آدمی خلق کرده یا نه. و بیرون این ماه شما چهل ماه است که بین ماهی تا ماه دیگر مسیر چهل روز است. در آن مخلوقات فراوانی هستند که نمی دانند آیا خدا آدمی خلق کرده یا نه. به آنها الهام شده همانگونه که به زنبور عسل الهام شده که لعنت کنند اوّلی و دومی را در هر زمانی از زمانها ؛ و بر آنها فرشتگانی گماشته شده اند تا هر گاه لعنت نکردند آنها را عذاب کرده شوند.» (بحارالأنوار ، ج 27 ، ص46)


ابن عبّاس گوید رسول خدا بر ما وارد شد در حالی که حلقه حلقه نشسته بودیم ؛ پس به ما فرمود: در چه کارید؟ گفتیم: درباره ی خورشید فکر می کنیم که چگونه طلوع می کند و چگونه غروب می نماید. فرمودند: احسنت بر شما چنین کنید و تفکّر نمایید در مخلوق و تفکّر نکنید در خالق. پس همانا خدا خلق نمود هر چه را که خواست برای هر چه که خواست که شما تعجّب می کنید از آن. همانا از پشت قاف هفت دریاست که هر دریایی پانصد سال است و از پشت آن هفت زمین است که نور آن اهلش را روشن می کند. و از پشت آن هفتاد هزار امّت است که خلق شده اند به مانند پرندگان. او و جوجه اش همواره در هوا هستند و از تسبیح واحد خسته نمی شوند. و از پشت آن هفتاد هزار امّت است که از باد خلق شده اند و غذا ، نوشیدنی ، لباس ، ظروف و حیوانات آنها از باد است. لانه های حیوانات آنها در زمین مستقرّ نمی شود تا بر پایی قیامت ؛ چشمان آنها در سینه ی آنهاست. هر کدام آنها یک بار می خوابد و بیدار می شود در حالی که روزی اش بالای سر اوست. و از پشت آن سایه ی عرش است و در سایه عرش هفتاد هزار امّت است که نمی دانند خدا آدم و بنی آدمی آفریده است و نمی دانند که ابلیس و بنی ابلیسی خلق نموده است و این است قول خدا که فرمود:« وَ یَخْلُقُ ما لا تَعْلَمُونَ ـ و خلق می کند آنچه را که نمی دانید. » » (بحارالأنوار ،ج54 ،ص348)امیرالمومنین (ع) فرمودند: « إِنَّ مِنْ وَرَاءِ قَافٍ عَالَماً لَا یَصِلُ إِلَیْهِ أَحَدٌ غَیْرِی وَ أَنَا الْمُحِیطُ بِمَا وَرَاءَهُ وَ عِلْمِی بِهِ کَعِلْمِی بِدُنْیَاکُمْ َذِهِ وَ أَنَا الْحَفِیظُ الشَّهِیدُ عَلَیْهَا وَ لَوْ أَرَدْتُ أَنْ أَجُوبُ الدُّنْیَا بِأَسْرِهَا وَ السَّمَاوَاتِ السَّبْعَ وَ الْأَرَضِینَ فِی أَقَلَّ مِنْ طَرْفَةِ عَیْنٍ لَفَعَلْتُ لِمَا عِنْدِی مِنَ الِاسْمِ الْأَعْظَمِ وَ أَنَا الْآیَةُ الْعُظْمَى وَ الْمُعْجِزُ الْبَاهِرُ . ــ
پشت قاف عالمی است که جز من به آن نمی رسد و من محیط هستم به فراتر از آن و علم من به آن مانند علم من است به این دنیای شما و منم نگهبان و شاهد بر آن عالم و اگر بخواهم به سرعت جواب دهم دنیا را تماماً و آسمانها و زمینهای هفتگانه را در کمتر از چشم بر هم زدنی می توانم ؛ به
خاطر اسم عظمی که نزد من است و منم آیه عظمای خدا و معجزه ی باهر.» (بحارالأنوار، ج54 ، ص336)
خصال از امام صادق (ع) روایت آورده که فرمود: خداى عز و جل دوازده هزار عالم آفریده که هر یک از آن عوالم از هفت آسمان و هفت زمین بزرگتر است و هیچیک از اهالى یک عالم به ذهنش نمى‏رسد که خداى تعالى غیر عالم او عالمى دیگر نیز آفریده باشد
خصال ج 2 ص 639 ح 14. برگرفته از سؤال 516 (سایت: 563) .

آیات و روایات فوق اشاره به وجود عوالم و موجودات دیگر دارند که برداشت و تدبر در آنها را به عهده مخاطبین می گذاریم.

مروری برآنچه تا بدینجا بیان شد:
1))روئیت یک شیئ نورانی پرنده در آسمان کمره و دیگر جاها "
2))نظریه ی جالب یک دانشجوی ستاره شناسی (مبنی بر پرتاب موشک فالکون 9آمریکا)که بسرعت مردود اعلان شد!!
3))نظریه ی دیگر منجمان و وبرخی شبکه ها که اکثرا مبنا را بر اثرات پرتاب موشک به آسمان میدانستند!
4))نظریه ی سازمان هواشناسی که کل نظراتی همچون اثر پرتاب موشک به آسمان را باطل دانست
5))نظریه ی صداوسیما وبرخی دیگر از شبکه های خبری
6))نظریه ی برخی کشورهای بیگانه همچون انگلیس و اسرائیل و آمریکا

و اما ما در پایان با توجه به در نظر گرفتن آنچه گذشت میخواهیم نظریک فیلسوف و نابغه ای که تاکنون نمونه اش را دنیا بخود ندیده است بیان کنیم :
آلبرت اینشتین:
تولد:14 مارس 1879م آلمان
مرگ : 18 آوریل 1955م آمریکا
فیلسوف ونابغه ای که حتی بعداز مرگ مغز سرش توسط ((توماس تولتزهاروی)) بصورت غیرقانونی برداشته شد و جهت تحقیق و بررسی به چندین کشور فرستاده شد
نتیجه ی تحقیقات انجام شده بر روی مغز سر انیشتین ثابت کرد که ، مغز انیشتین در مقایسه با انسانهای عادی ، دارای مقادیر بسیار بالایی سلول گلیال (که مسئول ساخت اطلاعات وحافضه اند) میباشد!!!
اکنون ببینیم نظر انیشتین در مورد اینشیئ پرنده ی نورانی چیست:
به نظر من با وجود( امام زمان عج) ، شاید بتوان حدس زد که چون بیشتر این رخدادها در اطراف همان جزایر (برمودا) رخ میدهد، به احتمال بسیار قوی اینها (رانندگان بشقاب های پرنده) از یاران (=اصحاب) آن بزرگوار هستند که نگهبانی منطقه و بلکه هر جای دیگر جهان، بر عهدۀ ایشان نهاده شده است ( که شاید این پروازها به قصد کمک به بشریت و یا نجات گم شدگان و یا دیگر اهداف بشر دوستانۀ آن حضرت باشد).

در سال های اخیر، گزارشهای ارسال شده از نقاط مختلف جهانبخصوص حوالی برمودا – از مرز میلیون گذشته و همگی مردم با نام بشقاب پرنده آشنا شده اند.

طول آنها گاهی به اندازه ی یک هواپیما است ولی بی صداحرکت میکنند.

در ۱۹۱۵(م) که مطالعاتی در نسبیت عام انجام میدادم و یک سال از زمان استادی فیزیک نظری من در آلمان و درآمدنم به تابعیت این کشور می گذشت، برای اولین بار، واقعۀ مشاهدۀ معروف (( تل – 60)) (در رابطه با بشقاب پرنده ها) به گوشم رسید.

و چندی پیش نیز، در۱۹۴۷(م) ((کنیت آ. آرنولد)) Kenneth A. Arnold خلبان آمریکایی، ۹ عدد از آنها را دید. خلبان ژاپنی ((هیمفیل)) نیز در ۱۹۴۸ در حال پرواز متوجه علامت رادار هواپیما به سوی یک بشقاب پرنده شد و چون آن را تعقیب کرد، علاوه بر آنکه قدرت مانور بسیاری داشت، بسرعت دور شده و ناپدید گشت!

مشاهدات خلبانهای جنگی مُتفقین (امریکا، انگلیس، فرانسه و شوروی) در ((جنگ دوم)) نیز گواه صدق دیگری بر این واقعیت است (که بشقابهای پرنده وجود دارند). آنها گمان میکردند که ژاپن و آلمان و ایتالیا (= مُتحدین) این اشیاء را برای گمراه کردن و یا شـناسایی و (یا) صدمه زدن به هواپیماهای آنها ساخته اند؛ و (بنا بر مشاهدات ایشان، این اشیاء) بیشتر بر فراز اقیانوس آرام و اطلس رؤیت می شده و تا به حال یکبار به کسی صدمه نزده اند.

برخی تیراندازان حرفه ای نیز که بسمت آنها هدف گرفته اند، مشاهده نموده اند که گلوله های آنها یا در نزدیکی خودشان افتاده و یا منحرف شده و یا درجا منفجر میشود؛ و هرگز به آن اشیاء اصابت نمی نماید!

نکته:بدر اینجا لازم به توضیح است،همانگونه که خود انیشتین بدان اشاره میکند، در دوران انیشتین  اندیشمندانی بوده اند که وقتی نمیتوانستند در مورد برخی از اسرار نظر وتوضیح ای قانع کننده ارائه دهند، بنابراین یا اقدام به دخل وتصرف در نظرات دیگران میکردند ویا شروع به داستان پردازی و روئیا مینمودند، تا به این روش ضعف علمی خود را بپوشانند!!! از نمونه ی این افراد هم میتوان به ((ژول ورن فرانسوی متوفی 1905م))اشاره کرد!
بنایراین با این وضع بعید نیست که همچین افرادی اقدام به دخل وتصرف در نوشته ها و نظرات انیشتین هم کرده باشند،چنانکه امروزه ما با دو نظریه برخورد میکنیم که هر دو به اسم انیشتین ثبت شده اند!!!
سوال:جناب انیشتین مدتی هست که در آسمان، رموز ، مرموزی مشاهده میگردد و درباره ی اوضاع و احوال آسمان اخبار و اطلاعات مشکوکی به گوش میرسد!  نظر شما به عنوان یک نابغه در مورد وضعیت و رموز مشکوکی که در آسمان روئیت میشود چیست ؟؟
پاسخببب در دوران های قبل از آدمیزاد فعلی ، بشر دیگری بر روی کره ی زمین زندگانی میکرد ، به مرور زمان علم و دانش وپیشرفت این بشر به جایی رسید که دیگر کره ی زمین جوابگوی علم و دانش و پشرفت این بشر نبود،بنابر این این آدمیزاد تصمیم گرفت برای دستیابی به علم و دانش بیشتر و دست یافتن به اسرار ماوراء زمین را ترک کرده  و به دیگر کره ها و فضا سفر کند!!!!
قطعا موقعیت فضا از لحاظ دستیابی به اسرار ماوراء و علم ودانش بیشتر به مراتب برای آن بشر بهتر از کره ی زمین بود! ، بنابراین آن بشر تصمیم گرفت همهنجا ساکن شده و ادامه ی حیات دهد!!!!
اکنون که بعد از هزاران سال این بشر برای سرکشی به کره ی زمین آمده است ، میبیند که نسلش بکلی از کره ی زمین منقرض شده و انسانهای دیگری جایگزین او شده اند!!!!!
رموز  مرموز ، و اتفاقاتی که در آسمان مشاهده میشود، اثر سرکشی این نوع آدمیزاد میباشد!!!
البته لازم به ذکر است که برخی براین عقیده اند که نظریه ی دومی متعلق به انیشتین نیست و متعلق به فیلسوف دیگری هست!!!
یک توضیح :
هرچند که نتیجه گیری و اعلان نظر را بر عهده ی خود مخاطب گذاشته شده است اما در اینجا این توضیح لازم است ،ذکر اینکه با توجه به آنچه بیان شد،و آنچه که در پایان خواهدآمد به نظر میرسد که نظریه ی دومی صحیح ونظریه ی اولی اشتباه میباشد!!!

و اما نکات پایانی :
متاسفانه با توجه به اینکه حداکثرنگارش در این صفحه 100کیلوبایت میباشد، بنابراین بیشتر  نیمی از ((مطالب و احادیث و روایات ))که با زحمت و دقت فراوان تهیه شده بود را نتوانستیم درج کنیم ، بنابراین در اینجا بصورت کلیدی اشاره ای گذرا به برخی از ناگفته ها داریم :
1)) سرعت بشقاب پرنده را 7000 کیلومتر در ساعت تخمین زده و راننده ی آنها را فرازمینیان دانسته اند!!!
2))برخی براین عقیده اندکه بشقاب پرنده ها کاملا بی آذار هستند،اما عده ای هم آنها را بسیار خطرناک میدانند!!!
3))برخی هم براین عقیده اند که آدم های فضایی از همان ابتدا در فضا زندگی میکرده اند و اصلا بر روی زمین نبوده اند!!!

4))عده ای از دانشمندان بیان کرده اند که در حدود 5000سال قبل آدم  های فضایی نبرد سختی با آدم های زمینی داشته اند،
5)) سنگ نگاره ی کهن شهرستان خمین ((که روی آن نقش انسان بال دار حک شده))با قدمت 40 هزار سال از کهن ترین نشانه های اثبات آدم فضایی میباشد، که متاسفانه ظرفیت ثبت شدنش را در این صفحه نداشتیم!!!
6))در طی تحقیقاتمان با موضوعات دیگری (( همچون ماهی پرنده، موجودات زیر زمینی ، ماشین زرتشت پیامبر و...)) نیز رو برو شدیم ، که در صورت تمایل شما میتوانید در فضای اینترنت آنها را بیابید و حداقل اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید>
7))همانطور که ذکرش گذشت ، مسئله ی این شیئ نورانی حدود یک قرن پیش(( دورانی که خبری از موشک های امروزی نبود)) به چالش و بررسی کشیده شده ، اما متاسفانه ، دانشجویان ستاره شناسی و برخی اندیشمندان بدون در نظر گرفتن ((وقایعی که تاریخ تجربه و ثبت کرده)) سریعا نظر نسنجیده و غیرقابل قبولی همچون پرتاب موشک  را اعلان مینمایندکه بسرعت از طرف سازمان هواشناسی نظرشان باطل میشود!!!

8))در کل باید گفت : این شیئ نورانی پرنده، ریشه در اسرار ماوراء دارد و جزء هزاران اسراری هست که هنوز علم بشر امروزی به آنها دست نیافته !!!
9)) خلاصه در پایان باید گفت هر چه بیشتر دقت و بررسی کنیم اطلاعات بیشتری بدست میاید، اما باید قبول کنیم که اسراری در عالم و در ماوراء وجود دارد که ما بکلی از آنها بی خبریم !!!


در پایان هم لازم به توضیح است  که در طی ثبت این صفحه کوشش نشده نظری اجبارا به مخاطب تحمیل شود، بلکه این خود مخاطب است که باید نظرش را بیان کند

اوقات شرعی

لینکدونی
میزان بازدید از سایت
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :